سلامت

چگونه درتمامی فصول دستانی زیبا داشته باشیم

چگونه درتمامی فصول دستانی زیبا داشته باشیم

دست، عضوی که با آن لمس می کنید، می نویسید، اشاره می کنید، کار می کنید و زیبایی آن بر عهده پوست دست است. در کنار کارهای بی شماری که با دستانتان انجام می دهید، دست ابزاری است برای ابراز احساسات بیشتر در کنار کلام، به عنوان زبان بدن، و نشانه دوستی، زمانی که دستی دیگر را در دستانتان می فشارید.

دست، پر استفاده ترین عضو بدن است، و البته به همان اندازه در معرض انواع آلودگی ها و آسیب ها هم قرار دارد. دست ما روزانه با انواع سطح های مختلف تماس دارد که قالبا هم آلوده به میکروب و باکتری هستند. در بسیاری از موارد تماس با مواد، اشیا و سطح های گوناگون اجتناب ناپذیر است، اما با رعایت نکاتی ساده می توان پاکیزگی، زیبایی و سلامت پوست دست را تضمین کرد. چون پوست دست مانند یک دستکش محافظ و گرانبها وظیفه حفاظت و زیبایی دستان شما را بر عهده دارد، عدم پاکیزگی پوست دست باعث بروز بیماری در تمام بدن شده و عدم سلامت پوست دست هم زیبایی شما را به خطر می اندازد. با استفاده از کرم های مراقبتی دست بلیتا می توانید دستانی شگفت انگیز داشته باشید.

شستشوی پوست دست

امروزه صابون ها جایگاه همیشگی خود را به عنوان یک پاک کننده از دست داده اند، چرا که عوارضی چون خشکی پوست بعد از استفاده از آنها برهیچ کس پوشیده نیست. صابون مایع و فوم های شستشو جایگزین بسیار مناسب تری هستند. اما نکته اینجاست که یک پاک کننده پوست دست هرچقدرهم که ملایم باشد بازهم ممکن است باعث خشکی پوست شود، چون اگر این محصولات ملایم تر از این ساخته شوند دیگر خاصیت پاک کنندگی نخواهند داشت و نمی توانند درصد بالایی از میکروب ها و باکتری هایی که روی پوست دست تجمع پیشتری نسبت به سایر نقاط بدن دارند را از بین ببرند. بهتر است همیشه بعد از شستشوی دست ها با یک ماده پاک کننده، از یک مرطوب کننده پوست دست استفاده کنید.

شاید سوال کنید: آیا واقعا بعد از هر شستشو باید از مرطوب کننده استفاده کنم؟ پاسخ به این بستگی دارد که چقدر به پوست دست خود اهمیت می دهید؟ مانند هر محصول دیگری پاک کننده های دست هم در سال های اخیر با تحولاتی روبرو شده اند. اضافه شدن کرم ها و نرم کننده های پوست به ترکیبات این محلول ها از جمله این موارد هستند.

شکی در این نیست که این تغییرات در فرمول این محصولات مفید بوده و سازگاری بهتری با پوست دست دارند، اما نباید فراموش کرد که یک پاک کننده، یک پاک کننده است و وظیفه دارد هر چیزی را از سطح پوست پاک کن. پس طبیعی است که درصد بسیار کمی از این مواد نرم کننده جذب پوست دست شود.

احساس کشیدگی در پوست دست بعد از عمل شستشو این نکته را به خوبی اثبات می کند، چون مهم ترین علامت خشکی پوست احساس کشیدگی در آن است. پس بسیار اهمت دارد که به از شستشوی دست با مواد پاک کننده از یک کرم مرطوب کنند استفاده کنید. کرم های مرطوب کننده دست محصولاتی هستند که با توجه به شرایط ویژه پوست دست و ضخامت بیشتری که نسبت به پوست صورت دارد طراحی و تولید شده اند که میتوانند لایه محافظ قوی تری روی پوست دست ایجاد کرده و آن را تغذیه و مرطوب کند.

کرم های مرطوب کننده دست بلیتا از جمله این محصولات است که با دارا بودن مواد عالی که یکی از بهترین چربی های گیاهی است می تواند پوست را تغذیه کرده و آن را نرم و مرطوب کند.

اگر پوست خشک دارید و با هر بار شستشو احساس می کنید خشکی پوست دست شما بیشتر می شود، پیشنهاد می کنیم حتما کرم تغذیه کننده قوی دست بلیتا را امتحان کنید، این محصولات با ترکیبات ارگانیک به صورت عمقی پوست دست را تغذیه و مرطوب کرده و آن را نرم و درخشان می کند.

مراقبت در برابر مواد شوینده

هرگز نباید پوست دست خود را در معرض مواد شوینده نظیر مایع ظرف شویی، پودر رخت شویی، مواد سفید کننده و جرم گیرها قرار دهید. در این محصولات از اسیدها و مواد شیمیایی بسیار قوی استفاده شده که نباید به هیچ عنوان با پوست تماس داشته باشند. تماس پوست دست با این مواد باعث از بین رفتن لایه محافظ پوست شده و در دراز مدت ایجاد حساسیت های شدید و حاد در پوست می کند.

در استفاده از مواد شوینده حتما باید از دستکش های لاستیکی استفاده کنید. استفاده از دستکش فقط در برابر مواد شوینده توصیه نمی شود، اگر در طول روز و در کار منزل با گرد و غبار سروکار دارید، استفاده از دستکش را فراموش نکنید. (آقایان هم باید به این نکات توجه داشته باشند، چون بالاخره به این نتیجه رسیده اند که باید در کارهای منزل به همسران خود کمک کنند)

استفاده از کرم ضد آفتاب

برای دست در تمامی فصول الزامی است کرم ضد آفتاب استفاده شود. طب مصاحبه کلویی کارداشیان با کایلی جنر خواهرش کلویی کارداشیان راز زیبایی دستانش را اینگونه گفته است همیشه در حین رانندگی برای مراقبت از دستانش از ضد آفتاب استفاده می کند و تحت هر شرایطی برای بیرون رفتن ضد آفتاب به ددستانش می زند و از کرم ههای جوان کننده دست استفاده می کند.

در فصل تابستان بیش ار از هر فصلی پوست دست خود را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید. اگر ساعات زیادی در بیرون از منزل به سر می برید از ضد آفتاب روی پوست دست خود استفاده کنید، می توانید از لوسیون ضد آفتاب بدن استفاده کنید. این کار در کنار محافظت از پوست دست در برابر آفتاب از ایجاد لک های قهوه ای روی پوست نیز جلوگیری می کند.

مراقیت های روزانه

مراقبت از پوست دست فقط در برابر شستشو و شوینده ها خلاصه نمی شود. در طول روز هر زمان که احساس کردید پوست دست شما خشک شده است با یک مرطوب کننده آن را مرطوب کنید. بسیار اهمیت دارد که قبل از خواب شبانه از یک کرم مرطوب کننده و تغذیه کننده روی پوست دست خود استفاده کنید تا در طول شب پوست دست تغذیه شده و انرژی لازم را برای طول روز داشته باشد.

در فصل زمستان و زمانی که هوا سرد است پوست بیشتر در معرض خشک شدن قرار دارد، در بیرون از منزل از دستکش چرمی یا پشمی برای گرم نگه داشتن دست های خود استفاده کنید. سرما حتی ممکن است باعث ترک خوردگی در پوست دست شما شود.

پاک کننده های ناخن

اگر از لاک ناخن استفاده می کنید برای پاک کردن آن از استون، الکل و پاک کننده های شیمیایی استفاده نکنید. این مواد باعث خشک شدن پوست سر انگشتان شما می شوند. بهتر است از پد های پاک کننده ناخن استفاده کنید.

پوست دست و مواد آرایشی مو

اگر جز خانم هایی هستید که خودتان در منزل موهای خود را رنگ می کنید، مراقب باشید پوست دستتان با مواد آرایشی مخصوص رنگ کردن مو مانند اکسیدان، پودرهای دکلره، مکمل ها و تثبیت کننده های رنگ تماس نداشته باشد.

زیبایی دست

مراقبت برای آقایان

از ده ها سال پیش باور بسیاری از مردان این بود که پوست دست مرد باید ضخیم، زمخت و پینه دار باشد تا عنوان دست یک مرد روی آن گذاشته شود. این باور نه تنها اشتباه است بلکه در بسیاری از موارد پوست دست آقایان نیاز به مراقبت بیشتری دارد، چون ممکن است دست آقایان با توجه به مشاغل مختلف آنها تماس بیشتری با عوامل فیزکی داشته باشد.

این وظیفه انسانی، اخلاقی و حتی شرعی شماست که در حفظ سلامت بدن خود و اعضای آن کوشا باشید. اگر مخالف این گفته هستید یک لحظه خود را جای کودک خود بگذارید که مجبور است نوازش های شما را تحمل کند. نوازش هایی که بیشتر به سمباده کشیدن شباهت دارد. اگر تمایلی به استفاده از کرم مرطوب کننده در طول روز و بعد از شستشوی دست ندارید، حداقل در در پایان روز از یک مرطوب کننده قوی روی پوست دست خود استفاده کنید. کرم دست های بلیتا محصولاتی هستند که با دارا بودن مواد نرم‌کننده و مرطوب‌کننده‌های غیر روغنی و لانولین می‌تواند با خاصیت مومی خود رطوبت را برای مدت بسیار زیاد در پوست دست حفظ کند و عملا برای آقایان و خانم ها بهترین گزینه برای مراقبت از پوست دست است.

0 رای0/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *