سلامت

علت به وجود آمدن جوش التهابی و راه کار های درمان انواع جوش

علت جوش التهابی و راه کار های درمان آن

اگر یک واقعیت ناعادلانه توی زندگی وجود داشته باشه ، این است که برخی از افراد دارای چهره های بی عیب و نقص هستند در حالی که دیگران به طور مداوم در حال جنگ با پوست خود هستند . اگر از پوستی مستعد جوش رنج می برید ، این مبارزه می تواند خیلی خسته کننده باشد. اما نترسید زیرا ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. در این مقاله همه چیز در مورد شایع ترین جوش ها بهترین محصولات مراقبتی ضد جوش و نحوه مراقبت از پوست برای درمان جوش را که باید بدانید را با شما درمیان می گذاریم.

بهترین روش مراقبت پوست در برابر جوش

مرحله اول: نوع جوش هایی را که با آن روبرو هستید شناسایی کنید

همه جوش ها مثل هم نیستند و انواع مختلف جوش به درمان های مختلفی نیاز دارند. جوش به دو گروه التهابی و غیر التهابی تقسیم می شود. این مهم است زیرا دانستن اینکه با چه نوع جوشی روبرو هستید کلیدی در ایجاد یک راهکار موثر برای مراقبت و درمان پوست است. در اینجا متداول ترین انواع جوش و چگونگی ایجاد آنها را با شما درمیان میگذاریم.

جوش های سرسیاه

جوش های سر سیاه در گروه “غیر التهابی” قرار می گیرند ، زیرا با قرمزی ، حساسیت و تورم همراه نیستند. جوش های سر سیاه که به عنوان جوش باز نیز شناخته می شوند ، یک شاخه باز است که با سلولهای مرده و منافذ مسدود شده مخلوط شده است. قرار گرفتن در معرض هوا باعث اکسیداسیون می شود و به پوست شما ظاهری تیره و “سیاه” می دهد. در حالی که جوش های سرسیاه می توانند آزار دهنده های کوچکی باشند ، اما درمان آنها با ماسک ها و اسکراپ های مناسب مراقبت از پوست بسیار آسان است. چند نمونه از اسکراپ و ماسک های بی نظیر درمان کننده جوش های سر سیاه

سر سفید

مردم غالباً جوش های سر سفید را با جوش های ملتهب اشتباه می گیرند. جوش های سر سفید از سلول های مرده پوست ، باکتری ها و گلبول های سفید تشکیل شده است. برخلاف جوش های سرسیاه که باز هستند ، جوش های سر سفید بسته هستند. برخلاف جوش های التهابی و بقیه جوش ها ، جوش های سر سفید ملتهب و قرمز نیستند. با استفاده از شوینده و تونر مناسب میتوانید خیلی راحت این نوع جوش ها را درمان کنید.

پاپول

پاپول دقیقاً همان نوع جوش است که وقتی به فکر یک “جوش” می افتید ، به ذهن خطور می کند. پاپول ها در اصل فقط جوش های سر سفید تکامل یافته: قرمز ، ملتهب ، با یک سر بزرگ سفید در بالا پر از چرک هستند. این یک مدل از انواع جوش است که به گفته متخصصان پوست خودتان می توانید آن را در خانه استخراج کنید ، به شرطی که جوش نرم و دارای سر بزرگ باشد. این جوش ها به در گروه جوش های “التهابی” قرار می گیرند.

جوش هورمونی و التهابی

مسلماً این نوع جوش بدترین نوع است ، زیرا درمان آن بسیار مشکل است. توده های دردناک ، گوشتی و لطیف هستند که معمولاً روی چانه و خط فک ظاهر می شوند. این نوع جوش ها باعث ایجاد یک التهاب بزرگ در عمیق ترین لایه های پوست می شوند. بدترین قسمت در مورد این جوش ها آن است که آنها هرگز به سرشان نمی آیند برای تخلیه و تلاش برای خالی کردن آن فقط باعث بدتر شدن آن می شود.

جوش یا آکنه مدل های متفاوتی دارد . یک نمونه جوش التهابی که باعث ایجاد جوش های بزرگ ، ملتهب و دردناک می شود. یک نوع بزرگتر و جدی تر از یک جوش معمولی هستند و لایه های عمیق پوست را تحت تأثیر قرار می دهند. جوش های التهابی می توانند در پوست صورت ، پشت کمر ، بازو ها و بدن ظاهر شوند. و ظاهری ناخوشایند برای پوست صورت و بدن شما ایجاد کنند.

علائم جوش التهابی

برخلاف جوش های ریز که نسبتاً سریع التیام می یابند، جوش های التهابی می توانند به مدت طولانی – گاهی ماهها ادامه داشته باشند. و این موضوع میتواند باعث ناراحتی شما شود.

گاهی اوقات جوش های التهابی یک سر سفید ایجاد می کنند ، اما معمولاً بخش عمده جوش با لجبازی در اعماق زیر سطح پوست می ماند. ممکن است فقط چند جوش التهابی داشته باشید ، که ممکن است به سرعت شیوع بیشتری روی پوست داشته باشند.

به این نوع جوشها جوش التهابی گفته می شود. همچنین به آن جوش ندولوسیستیک یا جوش کیستی گفته می شود.

دلایل ایجاد جوش التهابی

همانند جوش های خفیف ، جوش التهابی هم توسط چندین عامل مختلف ایجاد می شود

غدد چربی بیش از حد زیر پوست تجمع غیر طبیعی سلول های مرده در منافذ و رشد بیش از حد باکتری های جوش. وقتی این عوامل با هم جمع می شوند ، شرایط مساعدی را برای پیشرفت جوش التهابی ایجاد می کند.

یکی دیگر از عوامل محرک بزرگ جوش ، از جمله جوش های التهابی ، هورمون های آندروژن است. وقتی آندروژن افزایش می یابد ، چربی پوست نیز افزایش می یابد. آندروژن ها همچنین می توانند ترکیب شیمیایی چربی پوست را تغییر دهند و آن را ضخیم تر (احتمال بسته شدن منافذ پوست) و محیط بهتر برای پرورش باکتری های جوش ایجاد کنند.

هنوز هم ، متخصصان پوست مطمئن نیستند که چرا برخی از افراد دچار چنین فرم های شدیدی از جوش مانند جوش التهابی می شوند ، در حالی که برخی افراد فقط جوش های جزئی دارند. به نظر می رسد که تاثیر ژنتیکی و ارثی وجود دارد . اگر والدین یا خواهر و برادرهای شما جوش التهابی داشته باشند ، احتمال ابتلا وراثتی به آن خیلی زیاد است.

دلایل ایجاد جوش التهابی

اگرچه هرکسی ممکن است به جوش التهابی مبتلا شود ، این شیوع در آقایان جوان بیشتر است. پسر های نوجوان و پسرهای جوان غالباً روی صورت و بدن (بازو ها کمر ) دچار جوش التهابی می شوند.

خانم ها غالباً خود را در نبرد با جوش های التهابی می بینند. بروز آنها روی خط فک ، چانه و گردن است و به طور معمول قبل از دوره پریودی ظاهر می شود یا بدتر می شود.

راه کار های درمان آکنه التهابی

درمان جوش التهابی می تونه سخت باشه. اگر فکر می کنید ممکن است جوش التهابی داشته باشید اولین قدم مراجعه به یک مشاور پوست مو است. برای دریافت پاکسازی واقعی ، به یک محصول تجویز شده نیاز دارید.

در اسرع وقت به یک مشاور پوست مراجعه کنید تا احتمال ایجاد زخم جوش روی بدن را کاهش دهید. از آنجا که این جوش ها بسیار عمیق هستند ، به احتمال زیاد به یک درمان موضعی برای کنترل آنها نیاز خواهید داشت.

استفاده از محصولات ضد جوش بهترین درمان برای انواع جوش های شدید محسوب می شود . اگر جوش التهابی شما گسترده باشد ، ممکن است مشاور پوست این روش درمانی را به شما پیشنهاد دهد. فروشگاه اینترنتی میسفا لاین ضد جوش زون استاپ آکنه که جزع بهترین محصولات درمانی پوست اروپایی می باشد را به شما پیشنهاد می دهد.

آنتی بیوتیک خوراکی گزینه دیگری است. اگرچه قرار نیست که به مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرند ، اما می توانند به سرعت در کاهش التهاب به شما کمک کند. در حالی که منتظر درمان موضعی جوش هستید ، پوست شما ظاهر و احساس بهتری داشته باشد. این موارد به همراه آنتی بیوتیک برای شما تجویز می شود.

برای افرادی که قاعدگی دارند ، داروهای ضد بارداری خوراکی و / یا تنظیم کننده هورمون اسپیرونولاکتون نیز یک گزینه است. این موارد برای کنترل جوش قبل از قاعدگی بهتر است.

کنار آمدن

جوش های التهابی متورم می توانند لکه های بدی روی پوست جای بگذارند! اگرچه نکات زیر برای از بین بردن لک های شما نیاز به زمان دارد ، اما می تواند در همان لحظه کمی پوست شما را ترمیم کند در حالی که منتظر بهبود کامل لک ها و جوش ها هستید:

جوش هایالنهابی بزرگ را اصلا فشار ندهید ، با این کار شما به پوست خود آسیب می رسانید و به ترمیم سریع جوش کمک نمی کند. در واقع ، شما به احتمال زیاد آن را بدتر خواهید کرد.
برای یک جوش دردناک ، سعی کنید روزانه چند بار از یخ یا کیسه یخ استفاده کنید (با پارچه نرم یخ را بپیچید). این می تواند به کاهش درد و کاهش تورم کمک کند.
تزریق کورتیزون گزینه دیگری است ، اگرچه بیشتر به عنوان آخرین چاره است. آنها می توانند به ویژه جوش های بزرگ کمک کنند تا زودتر بهبود یابند و به پوست شما نیز کمک کنند تا احساس بهتری داشته باشد. در صورت علاقه با متخصص پوست در مورد این گزینه صحبت کنید.

دوره درمان جوش التهابی

بدون شک ، درمان جوش التهابی می تواند سخت باشد. اما جوش های شدید ، با موفقیت و با محصولات مراقبتی درمانی مناسب قابل درمان هستند. هیچ راهکاری سریع وجود ندارد ، بنابراین قبل از شروع به کار در مورد درمان های سه تا چهار ماهه برنامه ریزی کنید تا بهبود واقعی در پوست خود را ببینید.

علاوه بر ناامیدکننده بودن ، جوش های التهابی می توانند احساس ناراحتی در شما ایجاد کنند. می توانند دلگیر کننده باشند. این کاملا طبیعی است. اما اگر در زندگی عادی شما تداخل ایجاد می کند ، پزشک را نیز در جریان بگذارید.

نتیجه

با استفاده از محصولات مراقبتی پوست بلیتا ، استفاده مداوم و کمی وقت می توانید پیشرفت های چشمگیری در پوست خود مشاهده کنید.

مراقبت از پوست در برابر جوش چندان سخت نیست. بهترین روش استفاده از محصولات مراقبتی با کیفیت است. فقط باید اطمینان حاصل کنید که از بهترین شوینده صورت استفاده می کنید و مطمئن شوید که از محصولات بی کیفیت ک باعث بدتر شدن جوش شما میشوند استفاده نمی کنید. درمان جوش روی پوست حساس چیزی است که هرکسی از آن رنج می برد. مراقبت از پوست جوشدار یک مسئله جدی است به همین دلیل شما باید از روتین مراقبتی پوست درستی استفاده کنید. مشاوران پوست و مو میسفا با بهترین محصولات اروپایی برای مشاوره رایگان در خدمت شما هستند.

1 رای5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *